Гордість медицини Херсонщини (до 105-ої річниці з д.н. Г.Д. Сафроненко)

       16 квітня відзначається 105-та річниця з дня народження Заслуженого лікаря УРСР, доктора медичних наук Галини Денисівни Сафроненко. Свою медичну діяльність в Херсоні розпочинає з 1944 року, тоді ж прийнята на посаду завідувачки пологовим і гінекологічним відділеннями міської лікарні №2 ім. М.С.Урицького. На той період – єдиний лікар акушер-гінеколог у всьому місті. Багато зусиль, організаторських здібностей, знань доклала Галина Денисівна у становлення та організацію акушерсько-гінекологічної служби. За час своєї роботи в лікарні (1944-1956рр.) вона виховала цілу плеяду лікарів.
      В 1957 році, в зв’язку з реорганізацією акушерської служби в області,  Г. Д. Сафроненко була переведена в обласну лікарню на посаду завідувача  гінекологічним відділенням, де працювала до 1986 року. При її активній участі в області відкрили нові сучасно обладнані акушерські відділення. За її сприяння впроваджено нові методики оперативного лікування при захворюваннях жіночих органів, у тому числі при онкологічній патології.  За п’ятдесят років трудової діяльності – сотні операцій, тисячі врятованих життів.
        Одним із направлень діяльності Галини Сафроненко була педагогічна робота. Під її керівництвом захистили кандидатські дисертації Зоя Сергіївна Клименко, Олександр Іванович Пуляєв, Людмила Максимівна Яковлєва, Катерина Іванівна Драган, Борис Володимирович Хабрат, Ольга Федорівна Давидкевич та ін. Наразі її учнів вважають видатними докторами Херсонщини. Один із них – Юрій Віталійович Герман, заступник головного лікаря з акушерства та гінекології ХОКЛ, головний акушер-гінеколог Херсонської області.      
З під пера Галини Денисівни вийшли в світ понад 50 наукових праць, які внесли  величезний  вклад
 у медичну практику. В фонді нашої бібліотеки збереглося 12 друкованих праць  та зібрана величезна тека заміток про прекрасного таланливого лікаря, почесного громадянина Херсона. Пам’ять про Галини Сафроненко залишається в серцях не лише херсонців, а й всіх, до кого вона вчасно прийшла на допомогу, повернувши здоров’я і життя.

0 коментарів “Гордість медицини Херсонщини (до 105-ої річниці з д.н. Г.Д. Сафроненко)”