1 грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом

img_3898.jpgimg_3900.jpgСНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання. У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії

Станом на 1 листопада 2011 року, починаючи з 1987 року, в Україні зареєстровано 198 817 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян. З метою подолання інфекції в Україні діє «Загальнодержавна програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки». Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу стало світовою соціальною проблемою і вимагає консолідації зусиль медицини, громадськості та кожної людини зокрема.

В читальному залі бібліотеки організовано книжкову  виставку «Група ризику -людство», яка розповідає про “чуму ХХ століття”, шляхи розповсюдження та засоби боротьби із СНІДом, формує толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

0 коментарів “1 грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом”