До 200-річчя з дня народження геніального хірурга Миколи Івановича Пирогова

img_3184.jpg

Діяльність Миколи Івановича Пирогова залишила значний слід у науці, практичній охороні здоров’я, громадській роботі.  Він завжди йшов попереду свого часу, володів якістю глибокого передбачення, почуттям нового, прогресивного.            М. І. Пирогов залишив незабутній слід в історії світової науки. Його числені праці з широкого кола проблем медицини, глибокі за змістом та яскраві за своєрідністю методи дослідження, створили славу найвизначнішого вченого-хірурга, лікаря-патріота, анатома і патолога, експериментатора, педагога та громадського діяча.

М.І.Пирогов заклав основи сучасної воєнно-польової хірургії. Прогрес воєнно-польової хірургії багато сторіч стримувався незнанням причин гнійних ускладнень ран, невмінням боротися з болем і значною крововтратою, попередженням ушкодження судин під час операцій. Відкриття XIX ст. створили сприятливі передумови для швидкого розвитку воєнно-польової хірургії. М.І. Пирогов упровадив загальне знеболювання при операціях у воєнно-польових умовах. Його фундаментальні дослідження з хірургічної анатомії кровоносних судин дали в руки хірургів ключ до попередження кровотеч під час оперативних утручань. Застосування гіпсової пов’язки сприяло впровадженню органозберігаючого принципу при лікуванні вогнепальних поранень. Все це дає можливість стверджувати, що М.І. Пирогов являється основоположником воєнно-польової хірургії.  

           Свої спостереження   і    наукові дослідження з питань воєнно-польової хірургії він виклав у декількох роботах:     “Початки загальної і воєнно-польової хірургії” (1864), “Звіт про відвідування військово-санітарних установ у Німеччині, Лотарингії й Ельзасу” (1871), “Лікарська справа і    приватна  допомога на театрі війни в Болгарії й у тилу діючої армії”.
            В читальному залі Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки організовано книжкову виставку “Геніальний хірург, творець військово-польової хірургії ”   присвячену 200-річчю з дня народження Миколи Івановича Пирогова.  Чекаємо   на   всіх     бажаючих ознайомитися   з    геніальним    спадком    великого ХІРУРГА.

0 коментарів “До 200-річчя з дня народження геніального хірурга Миколи Івановича Пирогова”