До 90-річчя Зої Сергіївни Клименко

Зоя Сергіївна Клименко народилася в 1924 році у місті Визига Комі АРСР у родині вчительки та ветеринарного лікаря. Після закінчення у 1945 році Ярославського медичного інституту 2 роки працювала у м. Глухові Сумської області ординатором терапевтичного відділення, потім –  завідуючою пологовим відділенням. У 1946-1947 роках завідувала жіночою консультацією №3 у місті Вологда  Молотовського району, РФ.

          Восени 1947 року молода лікарка Зоя Мухіна прибула на працевлаштування до зруйнованого війною Херсона. Лікарів було дуже мало. Два роки займала посаду головного лікаря Херсонського обласного санаторію вагітних та годувальних матерів. Незабаром вона вже працювала під керівництвом Галини Денисівни Сафроненко. З 1949 по1952 рік була лікарем-ординатором пологового будинку №1 у місті Херсоні. Зоя Клименко працювала у жіночій консультації, а ночами чергувала у пологовому будинку, який лікарі та акушерки власними силами привели до ладу. Тут і примітила її Галина Денисівна – за відданість праці, енергійність, сміливість, без якої ніколи не стати справжнім лікарем.

        У 1952-1954 роках виконувала обов’язки ординатора акушерсько-гінекологічного відділення міської лікарні №2 ім. М.С. Урицького 1954 по1957 рік займала посаду завідуючої гінекологічним відділенням міської лікарні №2 ім. М.С. Урицького міста Херсона.

          У 1957-1959 роках завідувала хірургічним відділенням пологового будинку №1. З 1959 по1997 роки займала посаду головного лікаря пологового будинку №1; головний гінеколог відділу охорони здоров’я Херсонського міського виконавчого комітету. Зоя Сергіївна 37 років очолювала пологовий будинок №1. У 1997 році пішла з посади і працювала завідуючою гінекологічним відділенням та у 1998-2007 роках – завідувала денним стаціонаром пологового будинку Суворовського району міста Херсона.

            Півстоліття минуло з того часу. Тисячі пологів, тисячі операцій, не одна сотня врятованих малюків та жінок. Ночі без сну,  відрядження, вильоти до породіль – всього не перелічити. По роках за Клименко пішла добра слава. Талант організатора, чуйність жінки, вимогливість керівника – ось її характерні риси.

            Постійне навчання, багаторічний досвід виконання операції «кесарева» розтину. Результат – блискучий захист кандидатської дисертації  (1972 р.).

             Пологовий будинок під керівництвом Зої Сергіївни перетворився на передову школу, до якої приїжджали за цінним досвідом. Чи не найперша в Україні придбала ультразвукову апаратуру, апарати для опромінювання крові, лапароскоп. В її пологовому будинку вперше в місті зроблені кроки щодо штучного запліднення. Збудовано новий акушерський корпус.               Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, З.С. Клименко – фахівець вищої категорії, має 12 друкованих праць та сотні учнів. За самовіддану працю відзначена нагрудним знаком «Відмінник охорони здоров’я» (1956), нагороджена орденами «Знак пошани» (1966), Трудового Червоного прапора (1981) та орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (1998). Зоя Сергіївна була удостоєна звань «Заслужений лікар України» (1971)  та   Почесний громадянин міста Херсона (1996).     Шість років назад З.С. Клименко не стало, але пам’ять про неї живе в серцях багаточисленних  учнів та пацієнтів.

     В 2010 році пологовому будинку присвоєно ім’я Зої Сергіївни Клименко, апри вході в пологовий будинок відкрито меморіальну дошку на її честь.

IMG_4886

0 коментарів “До 90-річчя Зої Сергіївни Клименко”